Obsah

Vše, co potřebujete vědět ohledně výuky na dálku.

Hardware, software, ochrana dat, analýzy. Praktické tipy, které vám pomohou při přípravě distanční výuky.

Desatero pro efektivní distanční výuku v době karantény

Níže naleznete základní Desatero pro efektivní distanční výuku v době karantény na obrázku či v PDF. Porovnejte svoji situaci s optimálním stavem uvedeného desatera pomocí kontrolní tabulky plnění.

 

Od nástupu pandemie covid-19 Česká školní inspekce sledovala a vyhodnocovala realizaci distančního vzdělávání a nabízela pro jeho udržitelnost a efektivitu konkrétní doporučení. V letošním školním roce Česká školní inspekce sleduje a hodnotí dopady pandemie na přípravu a organizaci vzdělávání, na práci učitelů i na samotné vzdělávání žáků přímo ve školách. I když je vzdělávání realizováno prezenčně, dochází ke stanovování karantén tříd i celých škol.
 
Protože lze předpokládat, že se karanténa bude postupně dotýkat mnoha tříd a škol, připravila Česká školní inspekce na základě zkušeností, které školy v průběhu realizace distanční výuky získaly a které Česká školní inspekce utřídila a zobecnila, jednoduchý přehled, který může školám pomoci stanovit priority pro úspěšné zvládnutí distanční výuky v průběhu karantény.

 

1

 

Zdroj naleznete ZDE

1

          Online kurzy Red Monster

1

09.12.2021

Zajímavé podklady z mezioborového setkání k dětskému duševnímu zdraví 1

Zajímavé podklady z mezioborového setkání k dětskému duševnímu zdraví

Zajímavé podklady z mezioborového setkání k dětskému duševnímu zdraví

Detail

11.02.2021

1

VÍCE NEŽ ČTVRTINA DĚTÍ NEROZUMÍ PROBÍRANÉ LÁTCE. ŠETŘENÍ UKÁZALO, JAK SE UČÍ NA DÁLKU SOCIÁLNĚ ZNEVÝHODNĚNÉ DĚTI

Pětina rodičů je stále bez kontaktu se školou. Více než čtvrtina dětí nerozumí probírané látce. Konkrétní zpětnou vazbu poskytuje žákům jen polovina učitelů. Čtvrtina škol nezjišťuje, zda má dítě doma počítač vhodný k online výuce a třetina rodičů má problém s domácí přípravou kvůli složitosti probírané látky. To jsou jen některé výsledky dotazníkového šetření organizace Člověk v tísni a dalších 15 neziskových organizací, které se zaměřilo na přístup základních a středních škol k distanční výuce sociálně znevýhodněných žáků a podmínky, které pro učení rodiny mají.

Detail

08.02.2021

1

ucime.se - Jednoduchý nástroj pro online výuku

Stovky učitelů z celé republiky se nám svěřily se svými aktuálními problémy s online výukou. Na základě jejich zpětné vazby jsme připravili nový výukový nástroj Učíme se.

Detail

08.02.2021

1

Připravujeme se na přijímačky na SŠ: Jak na to?

Čekají vás letos přijímací zkoušky na střední školu? Pak máte asi dost napilno, co se týká přípravy. Jenže, co všechno z učiva, které jste na základce probírali devět let, je podstatné, na co se máte zaměřit a co zlepšit? Jak na efektivní přípravu na přijímačky? Tolik otázek. My vám pomůžeme se v tom všem vyznat, abyste věděli, na které látce zapracovat a kterou máte naopak v malíčku.

Detail

25.01.2021

1

Manuál pro distanční výuku z 2. ZŠ Propojení v Sedlčanech

Manuál pro distanční výuku z 2. ZŠ Propojení v Sedlčanech

Detail