Obsah

Aktuality

20.10.2020

Výuka se má změnit. Vláda schválila strategii vzdělávání do roku 2030 1

Výuka se má změnit. Vláda schválila strategii vzdělávání do roku 2030

Výuka ve školách by se měla víc zaměřit na získávání dovedností a vědomostí pro život v 21. století, zároveň by se měly snížit nerovnosti v přístupu ke vzdělávání. Počítá s tím strategie vzdělávání do roku 2030, kterou dnes podle informací ministerstva školství schválila vláda. Materiál podle ministerstva reaguje jak na dlouhodobější problémy, tak na aktuální situaci kolem pandemie koronaviru, kvůli které školy musely dočasně přejít na výuku na dálku.

Detail

20.10.2020

Profilová fotka školské rady Toronto District School Board na jejím Facebooku. Na sociálních sítích nadělala hodně vášní, když se mnohé maminky předškoláků a malých školáků rozčilovaly, proč si rada dala jako úvodní foto výuku venku, když po ní rodiče mar

Restart českého školství se ztrácí v džungli tisíců zřizovatelů škol. Kanada ví, jak udělat z džungle systém

Můžeme tomu říkat ontarijský recept na lepší školství. A z kanadské provincie, kde obstál, se šíří do dalších zemí světa. Rovněž Česko se jím chce nechat inspirovat. Takzvaný střední článek zjednodušuje komunikaci mezi ministerstvem školství a regiony. Zajišťují ho kvalifikovaní prostředníci, kteří pomáhají pedagogům metodicky a školy zbavují zbytečné byrokracie. Střední článek se pak stává spíš centrem dění, či dokonce jeho srdcem.

Detail

14.10.2020

ONLINE VÝUKA OČIMA UČITELŮ – VZÁJEMNÁ PODPORA A VYŠŠÍ ZAPOJENÍ RODIČŮ 1

ONLINE VÝUKA OČIMA UČITELŮ – VZÁJEMNÁ PODPORA A VYŠŠÍ ZAPOJENÍ RODIČŮ

Přechod na online výuku – velmi skloňované téma, které v současné době řeší ředitelé českých základních a především středních škol. Jak jej ale vnímají učitelé? Většina z nich (konkrétně 58 %) uvádí, že skončit s prezenční výukou a najet na výuku na dálku pro ně bylo během jarní vlny epidemie koronaviru vcelku snadné, více času jim nicméně zabírala příprava na hodiny.

Detail

14.10.2020

bEDUin 30/2020 - Vládní epidemiologická opatření v oblasti školství jsou velmi stručná 1

bEDUin 30/2020 - Vládní epidemiologická opatření v oblasti školství jsou velmi stručná

Vládní epidemiologická opatření v oblasti školství jsou velmi stručná

Detail

07.10.2020

1

Jak účinné jsou roušky?

Kolik kapének produkuje člověk, který mluví? A kolik jich zachytí rouška? A kolik respirátor? To jsou otázky, které si v souvislosti s epidemií koronaviru pokládají vědci i lékaři po celém světě. V rámci školního experimentu se na ně pokusila odpovědět i 12letá studentka českého gymnázia. A k čemu dospěla?

Detail

užitečné odkazy

1

1

1

1

www.o2chytraskola.cz

Cílem programu Nadace O2 je zlepšit digitální gramotnost mladé generace a rozvíjet efektivní vzdělávání (nejen) za pomoci digitálních technologií.

 

1

Z celé ČR se na nás mohou obrátit rodiče, prarodiče a další rodinní příslušníci, pedagogové, všichni dospělí, kteří mají starost o děti. Nabízíme krizovou pomoc a základní sociální poradenství po telefonu nebo prostřednictvím e-mailu.

606 021 021 (O2 operátor)

pomoc@rodicovskalinka.cz

http://www.rodicovskalinka.cz/